Yavuz Gazibey
Lisans eğitimini Kara Harp Okulu Sistem Mühendisliği Bölümü’nde tamamlamıştır. Sırasıyla Gazi Üniversitesi’nden Endüstri Mühendisliği ve İstanbul Teknik Üniversitesi’nden Savunma Teknolojileri (Enerji Teknolojileri) Bölümlerinden yüksek lisans dereceleri almıştır. Doktora derecesini Kara Harp Okulu Savunma Bilimleri Enstitüsü’nden Teknoloji Yönetimi alanında almıştır. Kara Harp Okulu Endüstri ve Sistem Mühendisliği Bölümü, TOBB ETÜ İşletme Bölümü ve Girne Üniversitesi Havacılık Yönetimi Bölümü’nde öğretim üyeliği görevlerinde bulunmuştur. Halen Yaşar Üniversitesi Endüstri Mühendisliği ve Uluslararası Lojistik Yönetimi Bölümlerinde misafir öğretim üyesi olarak çalışmaktadır. Akademik görevlerinin yanında 2017-2018 yılları arasında Girne Üniversitesi’nde Lojistik Yönetimi Kurucu Bölüm Başkanlığı yapmıştır. “Zırhlı Muharebe Aracı (ZMA) Geliştirme ve İyileştirme Projesi”nde proje üyeliği ve “TSK Planlama, Programlama ve Bütçeleme Sistemi (PPBUS) kapsamında yürütülecek teknoloji odaklı ArGe projelerinin seçimine yönelik karar destek modeli geliştirilmesi” projesinde proje yöneticiliği yapmıştır. Sayısal karar verme yöntemleri, yöneylem araştırması, network (ağ) analizi, hava lojistiği ve havalimanı yönetimi, teknoloji ve inovasyon yönetimi, savunma teknolojileri ve yenilenebilir enerji teknolojileri alanlarında çalışmalar yürütmektedir.
– Kara Harp Okulu (Sistem Mühendisliği, 1994)
– Gazi Üniversitesi (Yüksek Lisans, Endüstri Mühendisliği, 2001)
– İstanbul Teknik Üniversitesi (Yüksek Lisans, Savunma Teknolojileri (Enerji Teknolojileri), 2002)
– Kara Harp Okulu (Doktora, Teknoloji Yönetimi, 2012)